Son güncellenme :05.10.2017 5:30

Anasayfa > EĞİTİM, GÜNCEL > 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUZ..

05.10.2017 Per, 5:30

 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü, 5 Ekim 1966 tarihinden itibaren uluslararası öğretmen örgütlerinin katkılarıyla ILO ve UNESCO tarafından öğretmenlerin statüsüne ilişkin tavsiye kararı alınarak kutlanmaya başlanmıştır. Klasik anlamda sadece öğretmenler için kutlanan bir gün olmaktan çok tüm eğitimcilerin uluslararası alanda birlik ve dayanışmasının  simgesidir.

Toplumların gelişip modernleşmesinde en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz bizler için son derece önemli ve değerli insanlardır. 

Başöğretmen Atatürk´ün ´insanlık toplumunun en fedakar, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir´ sözü öğretmenlerimizin değerini en güzel şekilde açıklamaktadır. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti´nin varlığının sürdürmesi görevini gençlere verirken öğretmenlere de şu sözleriyle seslenmiştir; ´Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır´

Onurlu bir mesleği yürütürken şehit olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin eğitim camiamızın 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü´nü kutluyoruz.

EZİNETÜRK GAZETESİ

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.