Son güncellenme :19.05.2017 8:38

Anasayfa > KUTLAMA MESAJLARI > AHMET ERİŞKEN, 19 MAYIS MESAJI

19.05.2017 Cum, 8:38

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Bşk. Ahmet Erişken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Türk Milleti’nin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihi Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün bu tarihi, Türk Gençliği’ne armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam  taşımaktadır.

19 Mayıs 1919, asırlardır üzerinde barış içerisinde yaşadığımız topraklarımızın, sömürgeci devletler tarafından işgal edilmesi üzerine, tutuşturulan bir bağımsızlık meşalesidir. Bu meşale Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olmuş, yediden yetmişe milletimizin güç birliği yaparak göstermiş olduğu gayretlerle; inanç, çalışma ve bağımsızlık bilinciyle sonuca ulaşmıştır. Bu önemli tarihi dönüm noktasının ortak hafızamızdaki yerini her yıl yeniden hatırlayıp birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeli, gençlerimize anlatmalı ve ortak bilinç olarak sürekli canlı tutmalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm hemşerilerimin ve ulusumuzun Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyorum.

 

AHMET ERİŞKEN

EZİNE KÖY İDARELERİ  VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.