Son güncellenme :11.12.2016 14:37

Anasayfa > GÜNCEL > AHMET ERİŞKEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

11.12.2016 Paz, 14:37

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Erişken Mevlid Kandili mesajı.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği en değerli manevi gecelerdendir.

Bu gecede inanıyorum yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olacağız. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerine hoş bir seda bırakabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu gecede varoluş sebebimiz olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, Sevgililer Sevgilisinden aldığımız sevgiyi kendi sevdiğimize de en güzel şekilde ifade etmeliyiz.

Bu duygu ve temennilerle, Mevlit Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini yüce Allah’tan diliyor, vatandaşlarımızın ve bütün İslam aleminin Mevlit Kandili’ni tebrik ediyorum.

AHMET ERİŞKEN

EZİNE KÖY İDARELERİ VE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.