Son güncellenme :25.06.2017 9:21

Anasayfa > EKONOMİ, GÜNCEL, KÜLTÜR > Akçansa Ailesi Çanakkale İftarında Buluştu

25.06.2017 Paz, 9:21

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Çanakkale protokolü, tedarikçi ve iş ortakları ile geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

 Açılış konuşmasını yapan Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, Akçansa Çanakkale fabrikasında üretilen low alkali çimento ile ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markası olduklarının altını çizdi.

 Çanakkale Kolin Hotel’de düzenlenen Akçansa Geleneksel İftar Yemeği’ne Siirt Valisi olarak atanan Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin ve İl GENEL Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kaya Üzen, ÇTB Genel Sekreter Sevcan Elver, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu,  MHP İl Başkanı Hakan Pınar, MHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Engin, STK başkanları, Çanakkale Ezine kurum müdürleri ile Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, Akçansa Çanakkale Fabrika Müdürü Cumhur Şahin, Akçansa yönetim kadrosu ve bayileri katıldı.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer kısa bir konuşma yaptı. İlk kez Genele Müdür olarak davetlilerin karşısına çıkan Sarıer yapmış olduğu konuşmada sektörden bilgiler verdi.

Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer Akçansa’nın yeni yaklaşımlarla, yenilikçi ürünlerle sektörde fark yarattığının altını çizdiği konuşmasında şunları kaydetti;

“ Mübarek Kadir Gecenizi tüm Akçansa Ailesi olarak kutlamak istiyorum. Türkiye sektörü 2016 yılında 68 milyon ton iç satış, 13 milyon tona yakında ihracatla bir önceki yıla göre yüzde 5 civarında artarak büyümüştür. Türkiye inşaat sektörü de yüzde 7 civarında bir artış göstermiştir.  Bu ihtiyacın büyük bir bölümünü bizler Çanakkale’de teknik ekibimizin özverili bir çabalarıyla gerçekleştirdiği alkali çimento ile gerçekleştiriyoruz. Bu çimento Amerika Birleşik Devletlerinin en çok tercih edilen çimentosu olan bir özelliğe sahip bir çimentodur. Geçtiğimiz sene 1,5 milyon tona yakın inşallah da bu sene 1,5 milyon tona yakın çimentoyu Amerika’ya ihraç etme başarısını göstereceğiz.15 yıldır aralıksız sektörün ‘En Beğenilen Şirketi’ seçiliyoruz. 2017 yılında da inovatif yaklaşımımız ve Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında mega projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmek üzerine yoğunlaştık. Yeni  zemin güçlendirici ürünümüz Solidcem ve Samsun’da başlayıp Tekirdağ’da devam ettiğimiz  Yolbeton ile Türkiye genelinde daha fazla karayolunu betona dönüştürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Akçansa’nın bölgedeki faaliyetlerine de değinen Sarıer; “Akçansa olarak üretim ve satıştaki başarımızı ihracatta da gösteriyoruz. Çanakkale fabrikamızda ürettiğimiz  low alkali çimentomuz ile bugün ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız. Çanakkale limanımız ile önemli bir lojistik ağına sahibiz.  Faaliyet gösterdiğimiz bölgede toplum yararını gözeterek çalışıyoruz. Yapımını üstlendiğimiz Güzel Sanatlar Lisesi’ni Çanakkale’ye kazandırmaktan dolayı da mutluyuz.

Akçansa’da tüm canlı organizasyonlar gibi kurumsal kimliğini yitirmeden hiçbir değerini kaybetmeden değişmeye devam ediyor. Bu değişim süreci içerisinde görevlerine yeni atanan arkadaşları sizlere tanıtmak istiyorum. Çimento Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sezgin Sezer, Hazır Beton Faaliyetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Gökmen Togay, Ege Bölge Hazır Beton Faaliyetlerinden Sorumlu Hüseyin Bulu, Çimento Satış Bölge Müdürümüz Emre Selvi’ye hayırlı olsun diliyoruz. Biz bu işi bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Biz hepimiz tüm ekibimiz sizlerle bu yolculuktan devam etmekten büyük gurur duyuyoruz. 7 – 24 emrinize amadeyiz. Hepinizin yaklaşan Ramazan Bayramınızı Akçansa Ailesi olarak kutlarız“dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iftar özel fasıl programı gerçekleştirildi. Yenilen iftar yemeği, yapılan dualarla son buldu.

Akçansa Hakkında

Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San.ve Tic.A.Ş. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini “Agregasa” markası altında sürdürmektedir.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürüyle tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.