Ezinetürk
Ezinetürk
Haberler> > “Arkamızda Durdu, Onure Olduk”

“Arkamızda Durdu, Onure Olduk”

“Arkamızda Durdu, Onure Olduk”

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde saldırıya uğrayan Yeni Çanspor’la ilgili açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, saldırıya uğradıkları sırada güvenliklerinin sağlanması için devreye giren Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’e teşekkür ederek; “Sıkıntılı bir olay yaşadık ve sadece 5-10 dakikada Ayhan Bey’in müdahalesiyle oradan çıkabildik. Arkamızda durdular ve onure olduk” dedi.

Bölgesel Amatör Lig 12. Grupta mücadele eden Yeni Çansporlu futbolcular, İstanbul’da Sultangazispor deplasmanında saldırıya uğradı. Saldırı sırasında stadyumda bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, yoğun bir saldırı altında olduklarını belirterek yaşanan hadiseleri anlattı. Stadyumdan çıkabilmek için Ak Partili Milletvekili Ayhan Gider’i aradığını belirten Deniz; “İstanbul’da saldırıya uğradığımız sırada yaşanan hadiselerin ortasından sporcularımızı çıkarma konusunda ciddi bir sıkıntı yaşadık. Sıkıntının çözümü için Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’i arayarak, yaşanan olayları aktardım ve acil olarak yardıma ihtiyacımız olduğunu ilettik. Kendisi bulunduğumuz ilçeyi sordular ve geri telefon edeceklerini söylediler. Çok değil, sadece 5-10 dakika içerisinde Ayhan Bey bizleri arayarak gerekeni yaptığını ve sporcuların sağ salim oradan çıkartılmaları konusunda her türlü desteğin verileceğini söylediler. İl ve ilçe emniyet müdürleriyle bizzat görüşmüşler. Hızlıca polis çemberi içerisinde öncelikle güvenliğimiz sağlandı. 2 saatte güvenli bir şekilde stadyumdan ayrıldık. Öncelikle bir Çanlı olarak, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı olarak arkamızda durduğu, bizlere destek olduğu için çok teşekkür ederim. Ayhan Bey bizleri onure ettiler. Sadece bu konuda değil, tarımla ilgili konularda da iş dünyasından gelen taleplere yönelik her zaman gereğini yapıyor ve Çanakkale’ye layık bir milletvekili olduğunu her seferinde ispatlıyor. Tekrar tekrar teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“SPORDA ŞİDDETİN YERİ YOK”

Konuya dair açıklama yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yaşanan hadisenin üzücü olduğunu ifade ederek; “Sporda şiddetin yeri yok. Bu konuda hükümetimizin de hiçbir şekilde toleransımız yoktur. Buna dair yasaların çıkması için ilgili bakanlığımız nezdinde hükümetimiz, spor kulüpleriyle istişare ederek gerekli yasaları çıkardılar ve bu konuda yine kulüplerin görüşleri dikkate alınıyor. Çanakkale’nin güzide bir kulübüne yapılan bu davranışı tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu konuda Yeni Çanspor’un yanında olacak ve haklarının savunulması konusunda gerekli desteği vereceğiz” dedi.

 

Etiketler:
  • Yorum ekle

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
Etiketler Abdullah Deniz Ahmet Erişken Ahmet Nuyan AK Parti AK Parti Grup Başkanvekili ALADDİN DEMİR Ali Kahraman Anıl Kahraman Anıl Kahrıman ASAYİŞ Ayhan Gider Ayvacık Belediyesi Bülent Turan Cahit Özer Deve Ereğli Ticaret Borsası Esnaf Sofrası ezine Ezine Belediyesi Ezine Deveciler Derneği EzineKöy İdarleri ve Muhtarlar Derneği Ezinespor Ezine Ziraat Odası Ezine Şoförler Odası EZİNE BİRLİK MİNİBÜSLERİ EZİNE YAĞLI TOHUMLAR KOOP. Geyikli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Gökhan Bayram Haluk Babaoğlu Havut Hayırı Kütüphane Mehmet Ünal Şahin Mevlid Kandili MHP Çanakkale Niyazi Tunçal Travel Turkey İzmir Fuarı TUNCER ŞAŞKIN YAHYA KESKİN Yılmaz Konca Çan Çanakkale Çanakkale Güç Birliği Platformu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Ticaret Borsası ÇOMÜ