Son güncellenme :22.02.2018 7:00

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > AYVACIK HAYALİNE KAVUŞUYOR, LİMAN İNŞAATI BAŞLIYOR

22.02.2018 Per, 7:00

AYVACIK HAYALİNE KAVUŞUYOR, LİMAN İNŞAATI BAŞLIYOR

Ayvacık, uzun süredir hayalini kurduğu Limanına kavuşuyor. Çanakkale’nin körfez değeri olarak görülen Ayvacık’ın hayali kruvazör limanına başlanıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in uzun süredir yoğun mesai harcayarak gündeme getirdiği ve “Bu bölgede liman olması gerekli” hayali gerçek oluyor.

Ayvacık’a Liman yapılması ile ilgili müjdeyi AK Parti Gurup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan verdi. Turan açıklamasında Ayvacık ilçesinin Çanakkale için çok önemli bir marka olduğuna dikkat çekerek, Assos’u ve diğer imkanlarıyla bu bölgenin çok özel olduğunu ifade etti.

Turan açıklamasında ; “Uzun zamandır Belediye Başkanımızın takip ettiği, bu bölgede bir liman olsa hayali gerçek oluyor. Liman projesinin ihalesi bitti kesinleşmesi bekleniyor. Toplam maliyeti 13 milyon TL. Bu limanın burada olması bu bölgenin tüm dünyada konuşulması demek. Kruvazör gemileriyle esnafımıza katma değer üretilecek. Bu boş alan inşallah 1 yıl içerisinde büyük bir projenin inşaatının başlandığı bir yer olacak. Bundan gurur duyuyoruz.

Çanakkale’mizin her bir köşesinde hatırımızın olması, yatırımın olması en büyük gururumuz. Buradan Midilliye, Yunanistan’a seferler olacak. En önemli husus kruvazör gemilerinin buradan alışveriş yaparak buranın değerini arttıracak olması. Ben şimdiden liman projesinin Ayvacık ilçemize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını ümit ediyorum.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.