Son güncellenme :27.09.2017 15:32

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Bozcaada Atık Su Arıtma Tesisinin Yapımı İçin Kredi Onaylandı

27.09.2017 Çar, 15:32

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bozcaada ilçesinde temeli 2014’te atılan atık su arıtma tesisinin kısa süre içinde tamamlanacağını belirtti.

Bozcaada’ya yapımı planlanan atık su arıtma tesisinin 2014 yılında temeli atılmasına rağmen henüz nihai sonuca varılamadı. Aradan geçen zaman diliminde yaşanan aksaklıklar atık su arıtma tesisinin gecikmesine sebep oldu.

2016 yılında Bozcaada CHP Belediye Başkanı tarafından projenin SUKAP’a dahil edilme talebi, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan tarafından proje SUKAP kapsamına alınarak yapımına devam edilmesi kararlaştırılmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yılan hikayesine dönen tesis için yine devreye girerek İller Bankasından %50 hibe şeklinde kredinin onaylandığını belirtti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Turan, “Bozcaada’mız son yıllarda turizm alanında önemli talep artışıyla karşı karşıyadır. Daha önce fosseptik mantığı ile hizmet veriliyordu. Bozcaada bizim için önemli. Ülkemizde köyü olmayan tek ilçemiz ve Ege denizinde ikinci büyük adamız. Bu anlamda ilçemize yapılacak yatırımlara her zaman öncelik veriyoruz. Hiçbir zaman Çanakkale’mizin yararı olacak projelerde siyasi parti ayrımı yapmadık. 3 yıl önce çalışmalarına başlanan atık su arıtma tesisinin yapımının bir an önce tamamlanması için İller Bankasına yapılan kredi başvurusu %50 hibe şeklinde onaylandı. Umarız bir an önce çalışmalar tamamlanır ve Bozcaada’mız rahat bir nefes alır” dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.