Son güncellenme :27.02.2017 12:53

Anasayfa > GÜNCEL > ÇADEF Deprem Mağdurlarının Yanında Oldu

27.02.2017 Pts, 12:53

İstanbul’da faaliyet gösteren ve yaptığı çalışmalarla her geçen gün adından söz ettiren Çarşamba Dernekler Federasyonu (ÇADEF) Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayvacık İlçesindeki deprem bölgesine giderek deprem mağduru olan depremzedelere destek oldular.

Ziyarete Federasyon Başkanı Hayati Sözen, Başkan Vekili İsa Öztürk, yönetim kurulu üyesi Yaşar Akpınar, Gençlik Kolları Başkanı Sezai Özkurt katıldı. Dernek yetkilileri dernek yardımseverlerinin yaptığı katkı ile alınan malzemeleri Ayvacık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine teslim etti.

Yetkililer önce depremde hasar olan Çamköy ve Yukarı Köyü ziyaret ederek köy sakinleri ile sohbet ettiler ve manevi desteklerini sundular. Daha sonra Tuzla Köyündeki Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar konteyner kentte yaşayan depremzedelerle sohbet ettiler.

Son olarak Bademli Köyüne gidilerek buradaki Ayvacık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine 100 adet bot, 120 adet mont, 8 koli çocuk bezi ve çocuk giysilerinden oluşan yardım malzemelerini teslim ettiler.

Federasyon Başkanı Sözen, soğuk kış günlerinde meydana gelen afette etkilenen tüm depremzedeler için üzüldüklerini ancak can kaybı olmaması üzüntülerini azalttığını, maddi ve manevi yönden depremzedelerin yanında olmaya çalıştıklarını ifade etti. Başkan vekili Öztürk’de yapılan yardımlara ve devlet yetkililerinin iyi organize olduklarına sevindiklerini ancak depremzedelerin bir an önce normal yaşamlarına dönebilmeleri için psikolojik desteğin gerekli olduğuna dikkat çekti.

ÇADEF bundan öncede Samsun Çarşamba’da 3 kez ihtiyaç sahibi okul öğrencilerine mont ve bot yardımı ve yine Samsun ve ilçelerinde bulunan cezaevlerinde anneleri ile birlikte yaşamak zorunda kalan çocuklara yönelik “Minik Duvarları Yıkalım” kampanyası da düzenleyerek sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmiştir.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.