Son güncellenme :22.02.2017 6:19

Anasayfa > GÜNCEL > ÇANAKKALE BAROSU TÜRKİYE KURGUSAL DURUŞMA YARIŞMASI’NA KATILDI

22.02.2017 Çar, 6:19

Çanakkale Barosu Stajyer Avukatları, Kırklareli’nde düzenlenen Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması, Marmara Bölgesi elemelerine katıldı.

Türkiye’nin yedi bölgesinde, 57 Baroya kayıtlı stajyer avukatlar, aynı “olay metni” üzerinden yaptıkları iddia ve savunma ile yarıştılar.

Türkiye Barolar Birliği, Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın Kırklareli Barosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk ayağına Çanakkale Barosu’nu temsilen Stj. Av.Nadide Kardelen Şenavcu Güler, Stj. Av.Yeşim Şimşek, Stj. Av.Mustafa Burak Güler ve Stj. Av.Kutlu Doğan katıldı.

Yarışma ekibine Çanakkale Barosu Başkanı Av.Bülent Şarlan ile Yönetim Kurulu Üyesi Av.Hande Keskin Toprak ve ekibi çalıştıran Av. Hakan Evirgen ve Av.Ayşe Kiraz Evirgen’de eşlik etti.

Marmara Bölgesi’ndeki ilk elemelere, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova olmak üzere 9 Baro katıldı. Çanakkale Barosu Başkanı Av.Bülent Şarlan,  çalışmalarından ve yarışmada gösterdikleri performanstan dolayı stajyer avukatlara teşekkürlerini sunarak Kırklareli’nde bulunduğu sürede gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı Kırklareli Barosu Başkanı Av.Turgay Hınız’a teşekkür ederek bir armağan takdim etti.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.