Son güncellenme :13.12.2017 14:18

Anasayfa > EKONOMİ, GÜNCEL > ÇANAKKALE İŞKUR ENGELLİ İŞ ARAYAN – İŞVEREN GÖRÜŞME GÜNLERİ DÜZENLİYOR

13.12.2017 Çar, 14:18

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kentteki engellilerin istihdamını sağlamak, engelli eleman ihtiyacını karşılamak ve Engelli iş arayanlar için görüşme günleri düzenliyor.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kentteki engellilerin istihdamını sağlamak ve 50 kişinin üzerinde işçi çalıştıran özel sektör işyerlerinin yasal zorunluluk olarak çalıştırması gereken engelli eleman ihtiyacını karşılamak için belli aralıklar ile Engelli iş arayanlar için görüşme günleri düzenliyor. İş arayan engellileri mağdur etmemek, engelli eleman arayan işverenlerin de işini kolaylaştırmak üzere düzenlenen bu uygulama ile işveren temsilcileri ile iş arayan engellilerin, buluşması sağlanıyor. Görüşme sırasında iş arayanlar ile işveren yüz yüze görüştürülüyor.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan konu ilgili olarak şunları söyledi; “Hem engelli vatandaşımızı hem de işvereni yormadan kendi kurumumuzda belirli günlerde buluşturup, onlar için tahsis ettiğimiz toplantı salonumuzda görüşmelerini sağlıyoruz. 15 Aralık 2017 tarihi saat 14.00’te İl Müdürlüğü binamızda yeni bir toplantı düzenliyoruz”. İŞKUR’a kayıtlı olsun ya da olmasın %40 ve üzeri engelli raporu olan tüm iş arayanların bu görüşmelere katılabileceğini de belirten Çalışkan, görüşme günlerini, görüşmeye katılacak firmaları ve hangi vasıflarda engelli eleman arandığını kurumun elektronik panolarında, internet sitesinde ve kısa mesajlar ile duyurduklarını, 50 kişinin üzerinde işçi çalıştıran özel sektörün % 3 oranında engelli çalıştırmak zorunda olduğunu hatırlatarak, “İŞKUR olarak bunun takibini yapıyoruz ve bu işyerlerini belirliyoruz. Onları yeni uygulamadan haberdar edip Kurumumuza davet ediyoruz, özel sektör temsilcileri de bu uygulamadan oldukça memnun” şeklinde açıklama yaptı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.