Son güncellenme :25.07.2017 4:47

Anasayfa > GÜNCEL > Çanakkale’de Denizden çıkarılan kişi kurtarılamadı

25.07.2017 Sal, 4:47

Çanakkale Şehir İskelesi’nden denize düştüğü sanılan ve yaşam fonksiyonları durmuş halde sudan çıkarılarak hastanede acil serviste yapılan müdahale ile yaşama döndürülen İbrahim Işık isimli vatandaş hayatını kaybetti.

Çanakkale Şehir İskelesi’nden denize düştüğü sanılan ve çevredekilerin haber vermesi üzerine deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri tarafından yaşamsal fonksiyonları durmuş olarak sudan çıkartılıp, götürüldüğü hastanede yapılan müdahale ile yaşama döndürülen 41 yaşındaki İbrahim Işık’tan acı haber geldi. Işık, tutulduğu yoğun bakım ünitesinde doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Dün 16.00 sıralarında, Çanakkale Şehir İskelesi’nde balık tutan vatandaşlar, suyun içinde bir kişinin çırpındığı görüp, durumu polise bildirdi. Denizde çırpınan kişi, bir süre sonra suya batıp, gözden kayboldu. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı SAGET-7 botu ile Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı deniz polisi yaklaşık 15 dakika süren çalışmalarının ardından, vatandaşların yer göstermesiyle iskeleden 5 metre açıkta İve 7 metre derinlikte İbrahim Işık’ın cansız bedenine ulaştı.

Dalgıç polisler tarafından yaşamsal fonksiyonları durmuş olarak sudan çıkartılıp bota alınarak eski Kilitbahir Feribot İskelesi’ne getirilen Işık, ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Hastanenin acil servisinde doktorların müdahalesi ile olaydan yaklaşık 1 saat sonra tekrar yaşama döndürülerek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Işık,  saat 17.00 sıralarında yaşamını yitirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.