Son güncellenme :08.06.2017 14:03

Anasayfa > GÜNCEL, SAĞLIK > Çanakkale’ye 8 uzman tabip atandı

08.06.2017 Per, 14:03

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre 75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kurası ile yapılan doktor atamaları kapsamında ilimize 8 Uzman Tabip ataması yapıldı.

Gerçekleşen atamalar ile ilgili olarak Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ  yaptığı açıklamada “Bakanlığımız tarafından birliğimize bağlı tesislerimize 3 İç Hastalıkları Uzmanı, 2 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı,1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı, 1 Aile Hekimliği Uzmanı olmak üzere merkez ve ilçe hastanelerimize toplamda 8 Uzman Hekim  ataması yapıldı.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak, bölge halkımız ile yöremizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizin sağlık gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak için personel kadromuzu güçlendirme çabası içerisindeyiz. Bu vesileyle bizlerden bir an olsun desteklerini esirgemeyen tüm yetkili makamlara teşekkür ediyor, göreve yeni başlayacak hekimlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Çanakkaşle’ye atanan uzman doktorların dağılımı şöyle:

 Çanakkale Devlet Hastanesi ; 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı, 1 İç Hastalıkları Uzmanı, 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı,1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Biga Devlet Hastanesi ; 1 İç Hastalıkları Uzmanı, 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı 

Lapseki Devlet Hastanesi ;1 Aile Hekimliği Uzmanı

Yenice Devlet Hastanesi; 1 İç Hastalıkları Uzmanı,​

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.