Son güncellenme :17.03.2017 6:57

Anasayfa > GÜNCEL > ÇTB MECLİS BAŞKANI DENİZ’DEN HOLLANDA’YA TEPKİ

17.03.2017 Cum, 6:57

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi ve ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın bulunduğu aracın durdurulmasıyla ilgili Hollanda hükümetinin tutumuna sert tepki gösterdi. 

Deniz yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Hollanda hükümetinin Bakanlarımıza karşı ortaya koyduğu çirkin tavırın kabul edilir bir tarafı yoktur. Bu tavırlar nezaketsiz açıklamaları, ardından da yasaklamalar ve kısıtlamalar, en sonunda ise şiddete dönüşmüştür. Kendilerini demokratik olarak gösteren Hollanda’nın, yaşanan bu olaydan sonra demokrasiyle alakası olmadığı açıkça görülmekte olup, yaptıkları ile söyledikleri açıkça çelişiyor.

Hollanda, sınırlarımız dışında en fazla vatandaşımızın yaşadığı üçüncü ülke. Hollanda makamlarının bu tavrı, Hollanda’daki Türklerin demokratik haklarına ve onuruna yönelik açıkca bir tacizdir. Yapılan bu hatayı kabul etmek kesinlikle mümkün değildir.

Bilindiği üzere, Bosna Hersek’te 8300 Bosnalının teslim edilmesini isteyen Sırp komutan, aksi takdirde kampın bombalanacağını açıklamış, Hollanda askerlerinin kendi canlarını kurtarmak için insanları teslim etmesi gibi soykırıma ortak olmaları  insanlık dışı bir olaydır. Bizler 1995 yılında yaşadığımız bu katliamda boğazlanan insanların çığlıklarını ve yalvarmalarını unutamadık.

Ben bu vesileyle, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı olarak Almanya,  İsviçre ve Hollanda’nın Bakanlarımıza ve basın mensuplarımıza yapmış oldukları ortaçağ zihniyetini andıran bu çirkin tavrını şiddetle kınıyorum.”

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.