Son güncellenme :07.07.2017 5:53

Anasayfa > GÜNCEL, SPOR > Denizde altın madalyaya 10 km kulaç atarak ulaştı

07.07.2017 Cum, 5:53

  1. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 10 kilometre mesafede İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Nilay Erkal şampiyon oldu.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF), Foça Belediyesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi işbirliği ile düzenlenen 6. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapıldı.

Yarışlar, Türkiye’nin dört bir yanından katılan yüzücülerin kıyasıya rekabetlerine sahne oldu. 6. TYF-DTO Foça/İzmir Açık Su Türkiye Yüzme Şampiyonası, 13 -24 yaş arası genç yüzücüler ve 25+ kategoride masterler olmak üzere ayrı kategorilerde yapıldı.

Masterler 2 kilometre, gençler ise  5 kilometre,  7,5 kilometre ve 10 kilometre mesafede mücadele ettiler. Yarışmanın 10 kilometre şampiyonu İÇDAŞ Spor Kulübü sporcusu Nilay Erkal oldu.

Yarışların sonucunu göre Açık Su Genç Milli Takım Aday Kadrosu da belirlendi. İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Nilay Erkal, Deniz Emre Gürliyen, Nisa Kahriman, Nahide Karamercan Açık Su Milli Takım Kadrosuna alındı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.