Son güncellenme :01.02.2017 18:36

Anasayfa > GÜNCEL > Denize Düşen Kişiyi Gestaş Personeli Kurtardı

01.02.2017 Çar, 18:36

Çanakkale’deki bir iskeleden denize düşen kişiyi GESTAŞ personeli kurtardı.

Bozcaada İskelesi’nde sonra Çanakkale İskelesi’nde de denize düşen bir vatandaş Gestaş personeli tarafından boğulmaktan son anda kurtarıldı.

Çanakkale’nin deniz ulaşım şirketi Gestaş’ın personeli, bir vatandaşı daha boğulmaktan kurtardı. Çanakkale merkezde Kıyı Emniyet Müdürlüğü İskelesi’nde bulunan bir vatandaş, dengesini kaybederek denize düştü. O sırada Gestaş’ın gemileri için ölçüm yapan teknede bulunan Gestaş personeli Şerif Ali Kulabaş, denizdeki çırpınışları görünce hemen o bölgeye doğru yöneldi.

İskelede bağlı Conkbayırı adlı deniz otobüsünden tedarik edilen can simidini boğulmama mücadelesi veren vatandaşa veren Kulabaş, daha sonra baygın halde olan vatandaşı tekneye çekti. Şerif Ali Kulabaş’ın kıyıya kadar güvenle getirdiği şahıs, diğer Gestaş personelleri, emniyet güçleri ve alana gelen 112 sağlık ekipleri tarafından iskeleye çıkartıldı. Daha sonra sedyeyle ambulansa alındı ve sağlık kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

ŞUURU YERİNDE DEĞİLDİ

Vatandaşın hayatını kurtaran Gestaş personeli Şerif Ali Kulabaş,  “Deniz üzerinde teknede mesai halindeydik.  Vatandaşın denize düşüşünü görmedim.  Dengesini kaybederek denize düşmüş. Herhalde yüzme bilmiyordu. Daha sonra çırpınışlarını gördüm. Ona yardım edebilecek bir tek ben vardım. Şirketimizin deniz otobüsünden kendisine can simidi attılar. Ancak şuuru pek yerinde değildi. Daha sonra boğulmak üzereyken kendisini tekneye çekmeye çalıştım. Güvenli bir şekilde de kıyıya getirdik” ifadelerini kullandı.

BOZCAADA’DA DA BİR BENZERİ YAŞANMIŞTI

Gestaş personeli, geçtiğimiz aylarda da benzer bir olayda bir başka vatandaşın hayatını kurtarmıştı. Bozcaada İskelesi’nde gerçekleşen olayda sara hastası olan ve hipotermi nöbeti geçiren engelli bir vatandaş denize düşmüş, yine Gestaş personeli Bozcaada İskelesi sorumlusu Kemal Önal, denize atlayarak vatandaşı boğulmadan kurtarmıştı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.