Son güncellenme :21.02.2017 18:58

Anasayfa > GÜNCEL, SAĞLIK > EZİNE DEVLET HASTANESİNDE TEMEL VE İLERİ YAŞAM DESTEĞİ EĞİTİMİ

21.02.2017 Sal, 18:58

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Ezine Devlet Hastanesinde Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi gerçekleştirildi.

Ezine Devlet Hastanesi’ nde görevli Anestezi Uzmanı Dr. E Kıvrak tarafından Eğitim Salonunda tesis hemşirelerine yönelik uygulamalı Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi verildi.

Hastane personeli tarafından büyük ilgi gören, eğitim maketleri de kullanılarak teorik bilgiler verilen ve KPR kavramı anlatılan eğitim ile ilgili Dr. Kıvrak;“ Ani kalp ve solunum durması durumunda, daha ileri yaşam desteği sağlanıncaya kadar yapılacak aktivite anlamına gelen KPR( Kardiyo pulmoner resusitasyon) kavramı öncelikle sağlık çalışanları ve devamında tüm insanlar için çok önemli ve hayati bir kavramdır.

Temel ve ileri yaşam desteği hastane dışında da olası kalp ve solunum durması gibi Her geçen dakikanın çok önemli olduğu Acil durumlarda Hayat kurtardığı mutlak bir gerçektir. Bu nedenle herkesin İlkyardım ve KPR bilmesinde fayda vardır. KPR bilgisinin yanı sıra günlük hayatta karşılaşabileceğimiz kazalarda bilinçli ilkyardım hayat kurtaracaktır. Temel ve ileri yaşam desteğini içeren eğitimlerimiz çalışanlarımıza daha iyi tanı koyma ve müdahalede seri ve organize olmayı, mavi kod prosedürleri gibi hastaya en hızlı ve efektif müdahaleyi sağlamaya yönelik olmuştur. Bu tarz hayati önemi olan eğitimlerimiz aksatılmadan devam edecektir” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.