Son güncellenme :13.07.2017 8:17

Anasayfa > GÜNCEL > Ezine’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

13.07.2017 Per, 8:17

Ezine’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tören ve ziyaretler gerçekleştirildi.

Ezine’de 15 Demokrasi ve Milli Birlik Güni dolayısıyla ilk tören ilçe kabristanlığında bulunan Şehitlik’te gerçekleşti. Törene Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Per. Yzb. Engin Us,  İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe J. Kom.V.J.Bçvş. Mehmet Baykal, AK Parti İlçe Bşk. Fırat Akgün, MHP İlçe Bşk. M.Tevfik Aytimurer, kurum amir ve müdürleri ile sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri katıldı.

Buradaki törende Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Ali Üney tarafından dua yapılmasının ardından, şehit kabirleri ziyaret edildi, kabirlere çiçek bırakıldı ve dua edildi.

Buradaki törenin ardından Bahçeli Köyündeki şehit Yusuf Ertürk, Kayacık Köyündeki şehit P.Söz.Onb. Fatih Duru’nun ve Taştepe Köyündeki şehit Aydın Kuzey’in kabirleri ziyaret edilerek, Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Ayrıca şehitlerin aileleri de ziyaret edildi.

Gün dolayısıyla Geyikli Beldesinde ikamet eden Gazi Cihat Oktar ile Gökçebayır Köyünde yaşayan Kore Gazisi Halil Solak ziyaret edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ayrıca ilçe merkezinde ikamet eden şehit aileleri ile gaziler ziyaret edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.