Son güncellenme :22.10.2017 5:45

Anasayfa > ASAYİŞ, GÜNCEL > Ezine’de 2 Milyon dolarlık 300 Kilo Esrar Ele Geçirildi

22.10.2017 Paz, 5:45

Ezine’de Çanakkale’ye yatla Yunanistan’dan getirilen ve piyasa değeri yaklaşık 2 milyon dolar olan 300 kilogram esrar ele geçirildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Yunanistan’ın’ın Volos Limanı’ndan yatla, yatla Ezine ilçesinin Dalyan bölgesine getirilen uyuşturucunun buradan alıcılar vasıtasıyla Türkiye piyasasına sürüleceği ihbarıyla harekete geçti.

Bölgede yapılan operasyonda, genetiğinin değiştirildiği ve normal esrar maddesine göre 5 kat daha etkili olduğu belirtilen 300 kilogram uyuşturucuyu yattan indirirken jandarma ekiplerini gören şahıslar olay yerinden kaçtı.

Uyuşturucuyu Türkiye’ye getiren ve buradan sevkiyatını gerçekleştirecekleri belirlenen A.Y, H.A, H.B, S.E, R.E. ve Ö.Ü. gözaltına alındı.

Ayrıca operasyonda 1 yat ve 3 araç ele geçirildi.

300 kilogram esrarın genetiği ile oynanarak “skank” tabir edilen uyuşturucuya dönüştürüldüğü, esrardan 4-5 kat daha etkili olduğu öğrenildi. Uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon dolar olduğu tespit edilirken, şahısların sorgusu sürüyor.

SKUNK NEDİR?

Skunk, Türkiye’de ilk defa 2014 yılından düzenlenen bir operasyonla ele geçirildi. Skunk’ın tohumu, esrarın ham maddesi hintkenevirinin laboratuvar ortamında genlerinin değiştirilmesiyle elde ediliyor.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.