Son güncellenme :26.10.2017 11:17

Anasayfa > ASAYİŞ, GÜNCEL > Ezine’de 300 kilo uyuşturcuyla yakalanan 9 zanlı adliyeye çıkarıldı

26.10.2017 Per, 11:17

Ezine’de, 300 kilogram uyuşturucuyu Yunanistan’dan Türkiye’ye sokmaya çalıştıkları öne sürülerek gözaltına alınan birisi kadın 9 zanlı adliyeye sevk edildi.

Çanakkale İl Jandarma ekiplerinin 21 Ekim’de Ezine ilçesine bağlı Dalyan Köyünde gerçekleştirdikleri operasyonla Yunanistan’ın Volos Limanı’ndan yatla Dalyan bölgesine getirilen ele geçirilen ve piyasa değeri yaklaşık 2 milyon dolar olan 300 kilogram esrarın yakalanmasının ardından gözaltına alınan A.Y, E.A, H.B, S.E, R.E, Ö.Ü, M.B, A.B. ve C.T’nin sorguları tamamlandı.

Zanlılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Ezine’de adliyeye sevk edildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yunanistan ‘dan yatla getirilen, genetiği değiştirilmiş ve normal esrara göre 5 kat daha etkili olduğu belirtilen  ‘skunk’ adlı sentetik uyuşturucuyu Ezine ilçesi Dalyan köyü sahilinde 21 Ekim’de alıcılara teslim edileceği bilgisine ulaşmıştı. Operasyonda 300 kilogram uyuşturucu ele geçirilmişti.

Operasyon kapsamında önce 6 zanlı gözaltına alınmış, daha sonra sayı 9’a yükselmişti. Ekipler, uyuşturucunun yanı sıra yat ve 3 araca da el koymuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.