Son güncellenme :07.12.2017 5:03

Anasayfa > GÜNCEL, SAĞLIK > Ezine’de Halk Sağlığı “KETEM” Toplantısı

07.12.2017 Per, 5:03

Ezine’de Toplum Tabanlı Kanser Tarama Programı kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ezine’de Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Tabanlı Kanser Tarama Programı kapsamında 18 Aralık 2017 Tarihinde Ezine’de konuşlandırılması planlanan “Mobil Kanser Tarama Aracı” ile ilgili çalışmaları planlama ve koordine etmek amacıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ezine İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’nın başkanlık ettiği toplantıya, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ümmühan Kahyaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, İlçe Müftüsü Ali Üney, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Eren, İlçe Sağlık Müdürü Simay Karaca, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya Özel,  İlçe Özel İdare Müdürü Recep Arslan, Sosyal Yardımlaşma ve Day.Vak. Müd. Ezgi Avkal ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Şube Müdürü Uzm. Dr. Sinem Topaloğlu tarafından İl Sağlık Müdürlüğünün Halk Sağlığına yönelik yaptığı çalışmalar hakkında,  KETEM Sorumlu Hekimi Dr.Bahar Göktaş tarafından kanser, nedenleri, belirtileri, tarama, korunma ve erken tanı, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Mücella Ulus tarafından da sağlıklı içme ve kullanma suyu konularında Ezine İlçesi Kurum Amirleri ve Köy Muhtarlarına bilgilendirme yapılmıştır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.