Son güncellenme :27.01.2018 7:46

Anasayfa > EĞİTİM, GÜNCEL > Ezine’de Öğrencilerin Karne Heyecanı

27.01.2018 Cts, 7:46

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine’de de öğrenciler karnelerini heyecan içerisinde aldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi dolayısıyla Kaymakam Ali İkram Tuna, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan Cumhuriyet Anaokulu ve 22 Eylül İlkokulunda öğrencilere karnelerini verdi.

Kaymakam Tuna’ya,  Milli Eğitim Şube Müdürü Çaplar Uğurlu ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevket Çetin de eşlik etti.

İlk ziyaret Cumhuriyet Anaokuluna gerçekleşti. Okul Müdürü Dila Çiler Çankaya ve öğretmenler tarafından karşılanan Kaymakam Tuna ve beraberindekiler burada  minik öğrencilere karnelerini verdi. Kaymakam Tuna burada eğitim gören oğluna da karnesini eşi Çimen Atacan Tuna ile birlikte takdim etti.

22 Eylül İlkokulunu da ziyaret eden Kaymakam Tuna ve beraberindekiler burada Okul Müdürü İsmail Tilgen tarafından karşılanırken, minik öğrenciler tarafından çiçek takdiminde bulunuldu. Kaymakam Tuna ve beraberindekiler ilk önce anasınıfı öğrencilerini ziyaret ederek karnelerini verdi. Daha sonra okulda eğitim gören öğrencilere de karneleri Kaymakam Tuna ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaymakam Tuna 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ve karne dağıtımı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın karne heyecanına eşlik ettik. Ara dönemi bol bol dinlenerek sevdikleriyle zaman geçirerek ve oynayarak geçirmelerini ve maratonun daha meşakkatli ikinci kısmı için enerji biriktirmelerini istiyor ve diliyoruz. Öğretmenlerimize de çocuklarımızı daha nitelikli, okuyan, araştıran, öğrenmeyi yaşam tarzına dönüştüren, sosyal yönü güçlü iyi birer insan olarak yetiştirme konusunda gösterdikleri çaba dolayısıyla teşekkür ediyor ikinci dönemde tekrar misyonlarına odaklanmalarını vurguluyoruz. Tüm eğitim camiamıza güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.

Öğrenciler 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi için 5 Şubat’ta ders başı yapacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.