Son güncellenme :14.02.2017 18:05

Anasayfa > GÜNCEL, MAGAZİN > Gazeteciler Çan’da Bir Araya Geldi

14.02.2017 Sal, 18:05

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti tarafından Çan Termal otelde düzenlenen “Gala yemeğinde” gazeteciler bir araya geldi.

Daha önce Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen “Gazeteciler günü Gala Yemeğine” Çan belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu,  Basın İlan Kurumu (BİK) Çanakkale Şube Müdürü Hasan Hüseyin Kemal, Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli ve cemiyete kayıtlı üyelerin katıldı.

Gala yemeğinde kısa bir konuşma yapan Çanakkale Gazeteciler derneği başkanı Hafize Akıncı” Değerli arkadaşlar tarihi günlere şahitlik ediyoruz. Cemiyet yönetim kurulu olarak göreve geldiğimizden beri ülkemiz çok önemli süreçren geçiyor. Hatırlarsınız 7 Haziran seçimleri yapıldı ardından 1kasım seçimlerine karar verildi neredeyse bir yıl seçimlerle uğraştık seçimler sürecinde çok yoruldunuz. Derken 15 Temmuz kalkışması ortaya çıktı Çanakkale’mizin haberlerini hem ulusal basına hem de yerel basına taşıdınız. Bu inanılmaz ve kötü olaylarda basının bir kez daha ne kadar önemli olduğunu milletçe anlamış olduk. Son hafta ise merkez üstü Ayvacık ilçemizde depremler meydana gelmektedir. Şükrediyoruz ki bu felaketleler ölümle sonuçlanmadı yine Çanakkale basını olarak günlerdir evlerine giremeyen arkadaşlar var bu kış şartlarında onlara kolaylıklar diliyorum. Değerli arkadaşlar yönetim olarak gerçekleştirmek istediğimiz daha bir çok düşüncelerimiz ,planlarımız ve hedeflerimiz var. Bu yılki etkinliğimizde değişiklik yaparak bir gün dahi olsa sizleri iş setresinden uzaklaştırmak rahat bir gece geçirmenizi istedik bize bu imkanı sağlayan Çan belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’ya çok teşekkür ediyor sizlere de iyi eğlenceler diliyorum”dedi.

Çan belediye başkanı Abdurrahman Kuzu” Basın camiası Günümüz dünyasının en önemli unsurlarından biridir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alarak vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız haber alabilme ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarımız, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de büyük katkılar sağlamaktadır. Basın mensupları Çünkü mikrofonu konuşturulmayanlara uzatma, kamerayı görülmeyenlere çevirme görevini üstlenmiştir.

Basın, kamuoyunun gözü kulağıdır. Bizim içinse elimiz, kolumuz, dilimizdir adeta. Demokrasimizin olmazsa olmazı milli iradenin her ferdine ulaşarak demokratikleşme yolunda azımsanamayacak katkıları vardır medyanın. Değerli Basın Mensupları

Sizler, toplumun her kesiminin sesinin duyurulması, toplumsal sorunların gündeme getirilmesi, kamuoyu oluşturulması, toplumu ilgilendiren konularda vatandaşlarımızın haberdar edilmesi gibi önemli sorumlulukları üstlenmekte ve zor şartlar altında bu sorumluluklarınızın bilincinde fedakârca çalışmaktasınız. Toplumumuz için bu denli önemli bir görevi yerine getirdiğiniz için sizleri gönülden kutluyorum”dedi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.