Son güncellenme :19.01.2018 19:08

Anasayfa > EĞİTİM, GÜNCEL > GAZİ’Lİ EKO TİM ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRECİ ETKİNLİK

19.01.2018 Cum, 19:08

Gazi Ortaokulu EKO TİM öğrencileri Eko Okullar Programı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte ilçe Pazar yerinde pazarcı esnafına kese kağıdı dağıttı.

Gazi Ortaokulu EKO TİM Öğrencileri Eko Okullar Programı kapsamında, kendi elleriyle hazırladıkları kese kağıtlarını Proje Koordinatör Öğretmeni Reyhan Eker ve Bahadır Sağlam ve Bilişim Dersi Öğretmeni Eren Can Öndeş eşliğinde ilçe pazaryerinde pazarcı esnafına ve vatandaşlara dağıttılar.

Öğrenciler ayrıca ilçe pazaryerinde gerçekleştirdikleri etkinlikte pazarcı esnafı ve vatandaşlara alışverişlerde poşet kullanımının çevreye olan zararları hakkında bilgilendirmelerde bulunurken onlara içlerinde broşürde olan kese kağıtlarını hediye ettiler.

Öğrencilerin alışverişlerde kese kağıt kullanımının artmasına yönelik dikkat çekme çabası gerek pazarcı esnafı gerekse vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Dağıtılan kese kağıtları ile satış yapan esnaflar öğrencileri oldukça sevindirirken, Eko Timli öğrenciler kendilerini dinleyen ve dağıtılan kese kağıtlarını alışverişlerinde kullanarak kendilerine destek veren pazarcı esnafı ve vatandaşlar ile, bu çalışmada kendilerine destek olan öğretmenlerine çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.