Son güncellenme :06.10.2017 18:10

Anasayfa > EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNCEL > GESTAŞ’tan Öğrencilere Her Sabah Sıcak Çorba İkramı

06.10.2017 Cum, 18:10

Çanakkale Boğazı, Güney Marmara, Bozcaada ve Gökçeada hattında hizmet veren Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) 3 farklı noktasında üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramı yapmaya başladı.

Her sabah 08.00-10.00 saatleri arasında 3 ayrı noktada öğrenciler güne sıcak çorbayla başlayacak. ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM), Teknik Bilimler ve İlahiyat Fakültesi önünde Haziran ayına kadar her sabah saat 08.00 ile 10.00 arasında öğrencilere sıcak çorba ikramı yapılacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek ücretsiz çorba projesinin açılışı Terzioğlu Kampüsü ÖSEM önünde gerçekleşti. GESTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Volkan Uslu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal ilk çorbaları üniversite öğrencilerine dağıttı.

Açılışta yer alan ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı AlperenUysal da tüm öğrenciler adına GESTAŞ’a desteğinden dolayı teşekkür etti. Uysal, “Öğrenci konseyimizin girişimleri sonucu GESTAŞ’a öncülüğünde bugünden itibaren üniversitemizin çeşitli noktalarında ücretsiz çorba dağıtımı gerçekleşecektir. GESTAŞ’a, Genel Müdurümuz Volkan Bey’e rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Memleketimizin dört bir yanından gelmiş öğrenci arkadaşlarımızın güne sıcak bir çorba ile başlaması bizleri mutlu kılmıştır. Hele kış aylarında hem öğrenci arkadaşlarımızın içini ısıtması hem de sıcak bir ortam oluşturmasına vesile olacaktır. Ayrıca bu uygulamanın üniversite şehir bütünlüğü açısından, kurumlarımızla öğrenci arkadaşlarımızın bağ kurması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.