Son güncellenme :10.06.2017 9:06

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Gider “Aklını kiraya vermiş mankurtlar sadece emre uyar”

10.06.2017 Cts, 9:06

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, 15 Temmuz Darbe Girişiminin devam eden Çatı Davası’nda sanıkların yalan ifadeler vermesine tepki gösterdi.

Gider: “ Korkmalarını ya da dürüst ifade vermelerini beklemek bu örgütü tanımamak demektir. Çünkü aklını kiraya vermiş mankurtlar sadece emre uyar” dedi.

15 Temmuz Darbe Girişiminin Çatı Davasının görülmeye başlandığı ilk günlerden itibaren dava sanıklarının vermiş olduğu ifadeler her kesimden tepki görmeye başladı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de darbe sanıklarının vermiş olduğu ifadeleri ilişkin eleştirilerde bulundu.

Milletvekili Gider yaptığı eleştirilerde:“ 15 Temmuz çatı davası devam ediyor. General o gece yaptığı ABD telefon görüşmesini hatırlamıyor, Amiral Hava üssünde ne aradığını. Standart FETÖ. Korkmalarını ya da dürüst ifade vermelerini beklemek bu örgütü tanımamak demektir. Duruşmalardaki tavır da hedef de kendilerini kurtarmak değil Türkiye’yi zor duruma düşürmek. 16 Temmuz sabahı da bunu sormuştum. Siz ne zaman bu kadar hain oldunuz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.