Son güncellenme :15.02.2017 8:34

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Gider ; “Memleketin Bekası, Güçlü Devlet İçin Evet”

15.02.2017 Çar, 8:34

Gider ; “Biz Halka Soralım Diye, CHP ve HDP ise Halka Sormayın Diye Mücadele Etti”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığının Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde düzenlemiş olduğu 56.genişletilmiş il danışma meclisi toplantısına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Milleti CHP gibi sınıflara ayırmadıklarının altını çizen Gider; “ Bu millete cahil diyemeyiz, bu milletin oyuna laf edemeyiz, arkamıza ne anayasa mahkemesini alabiliriz, ne orduyu alabiliriz, ne de başka bir devlet kurumunu alabiliriz. Bizim arkamızda da, yanımızda da yalnız ve yalnız Türk milleti oldu” dedi. AK Parti olarak yapmak  istedikleri değişiklikleri halka sormak için mücadele ettiklerini fakat, CHP ve HDP’nin ise tam aksine halka sormayın diye mücadele ettiğini belirten Gider; “Bu nasıl anlayıştır?”  diye sordu. Önümüzdeki günlerde başlayacak referandum çalışmaları için vatandaşları da uyaran Gider; “Mecliste yaşananlar bize gösterdi ki, bunların daha fazlasını meydanlarda yapacaklar. Bağıracaklar, saldıracaklar aman ha buradan uyarıyorum, bu saldırıları sadece biz karşılık verelim diye yapacaklar. Biz bunun bilinciyle, onların bu saldırılarına karşı sağduyu ile yaklaşacağız “dedi.

Biz Milletimizle Beraberiz ve Milletimizle Birlikte Hareket Ediyoruz

Bizim AK parti olarak dayandığımız tek bir yer var, o da milletimiz. Bunun haricinde bugüne kadar sırtımızı dayadığımız hiçbir yer olmadı. Biz CHP değiliz, bu milleti eğitim seviyesine göre sınıflandıramayız, bu millete cahil diyemeyiz, bu milletin oyuna laf edemeyiz, arkamıza ne anayasa mahkemesini, ne orduyu, ne de başka bir devlet kurumunu alabiliriz. Bizim arkamızda da , yanımızda da yalnız ve yalnız Türk milleti oldu, bundan sonra da Türk milleti olacak. Dolayısıyla biz milletimizle beraberiz ve milletimizle birlikte hareket ediyoruz.

CHP ve HDP Mecliste Ortak Hareket Ederek, Bize Halka Sormayın Dedi

Bir referandum sürecine girdik, izlediniz mecliste zorlu ve gergin bir süreç yaşandı. Bizler, yapmak istediğimiz sistem değişikliğini halka soralım diye mecliste sabahlara kadar mücadele verdik. Peki CHP ne için mücadele verdi? CHP cumhurbaşkanlığı gelmesin diye mücadele vermedi, CHP bu değişiklikle ilgili millete fikrini sormayın diye mücadele verdi. Bu nasıl bir anlayıştır? Biz ülkemiz için böylesi önemli bir değişikliği başka kime soracaktık, biz milletimizden başka kimseyi bilmediğimiz için, millete soracağız dedik, ama CHP ve HDP hayır sormayın diye mücadele etti.

Bağıracaklar, Saldıracaklar Aman Ha Buradan Uyarıyorum

Mecliste bir görüşme, oylama süreci başladı. Karşılıklı bir tartışmada kim sinirlenir, kim bağırır, kim saldırır? Söyleyecek sözü olmayan bağırır, o süreci izlediniz kim bağırdı, kim saldırdı CHP’liler ve HDP’liler. Uğradığımız hakaretlerin, karşılaştığımız engellemelerin, karşılaştığımız saldırıların haddi, hesabı yoktu. Biliyorsunuz bir arkadaşımızın burnunu kırdılar, bir arkadaşımızın çok affedersiniz ayağını ısırdılar. Tüm bunlara tahammül ettik, fakat bunlarla da yetinmediler milletin kürsüsünü işgal ettiler. O kürsünün önemi benim canımdan daha önemlidir, ben bugün düşerim, yarın kalkarım ama o kürsü düşmez, millet bize o kürsüyü emanet etti, biz bu emanete canımız pahasına olsa sahip çıkmak zorundayız. Biz de onların yöntemlerine başvurmadık, ama kürsüyü de onlara bırakmadık, sahip çıktık.

Mecliste yaşananlar bize gösterdi ki, bunların daha fazlasını meydanlarda yapacaklar. Bağıracaklar, saldıracaklar aman ha buradan uyarıyorum. Bu saldırıları sadece biz karşılık verelim diye yapacaklar. Biz bunu bilerek onların bu saldırılarına karşı sağduyu ile yaklaşacağız. Onlar saldırdıkça biz derdimizi anlatacağız. Biz bu memleket daha iyi yönetilsin istiyoruz. Bundan daha haklı bir talep olabilir mi? Bunun için  ne diyoruz, karar alma mekanizmalarını hızlandıralım diyoruz, var mı bundan daha haklı bir talep? Biz dün Özal’ın söylediğini söylüyoruz, Türkeş’in, Demirel’in söylediğini söylüyoruz. Biz bugüne kadar bu memlekette icraat yapmak isteyen kim olmuşsa aynısını istiyoruz. Bu istek memleketin bekası içindir. Bu istek, hızlı karar alabilen güçlü hükümetler için “Cumhurbaşkanlığı” sistemine evet’tir.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.