Son güncellenme :02.04.2017 7:15

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Gider Öğrencilerle Buluşmaya Devam Ediyor

02.04.2017 Paz, 7:15

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, öğrenciler ile buluşmaya devam ediyor.

Her fırsatta gençlerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu beyan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, üniversite öğrencileri ile olan söyleşilerine devam ediyor. Milletvekili Gider bu kapsamda Ezine Meslek Yüksekokulu ve Troia Kültür Merkezinde gerçekleşen söyleşilerde öğrencilerle bir araya geldi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Öğrenci Topluluğu konseyi tarafından organize edilen “Gençlik Buluşması” ve “2017 Gözüyle 1915” konulu söyleşiler kapsamında öğrenciler ile buluştu.

İlk buluşma Ezine’de

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile gençlik buluşmasında bir araya geldi. Ezine MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mehtap Özden ve öğrenciler tarafından karşılanan Milletvekili Gider, öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Gençlik Buluşması’nın gerçekleştiği salonu dolduran gençlerle sıcak bir diyalog kuran Milletvekili Gider, Yeni Anayasa Teklifi ve Referandum hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin yeni anayasa paketi ve referanduma ilişkin sorularına madde madde cevap veren Milletvekili Gider, gençlerin gönlünü fethetmeyi başardı.

Troya Kültür Merkezinde alkış yağmuru

Ezine’de gerçekleştirilen “Gençlik Buluşması”nın ardından Milletvekili Gider, Troia Kültür Merkezi’nde öğrencilerle “2017 Gözüyle 1915” konulu söyleşide bir araya geldi. Yoğun bir katılımın olduğu söyleşide gündem 15 Temmuz Darbe Girişimi ve referandum süreci oldu.

Akıllarda soru işaretleri kalmayacak şekilde 15 Temmuz sürecini değerlendiren Milletvekili Gider, devletin kılcal damarlarına kadar ulaşan 40 yıllık bir örgütün varlığına dikkat çekti. Milletvekili Gider söyleşinin soru cevap kısmında öğrencilerden gelen soruların hiç birini yanıtsız bırakmadı.

Konuşmasına 102 yıl önce Çanakkale’de yaşanan Çanakkale Savaşları ile başlayan Milletvekili Gider, Türk Milletinin ezber bozan bir millet olduğu vurgusunu yaptı.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın çok stratejik bir konumda olduğunun altını çizen Milletvekili Gider:“ 100 yıllarca dünyaya hükmetmiş bir devletin bakiyesiyiz. Hristiyanların perde önünde, Yahudilerin perde arkasında dünyayı idare ediyorken biz Müslüman bir toplum olarak hükmetmişiz. Bunların hepsi ezber bozan hareketler. Hiçbir güçte kendi ezberlerini birilerinin bozmasını istemez. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa kaçınmazlar” dedi.

15 Temmuz’da FETÖ/PDY terör örgütünün darbe kalkışmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Gider, FETÖ/PDY terör örgütü liderine yönelik çarpıcı ifadeler kullandı.

Sümüğünü çekmekten aciz bir adamın uluslararası örgüt kurarak dünyanın her yerinde faaliyet göstermesinin uluslararası destek olmadan mümkün olmayacağını söyleyen Milletvekili Gider:“ Bir örgüt kurarsınız bir iki sene sonra eyleme geçersiniz, bu kolay bir şeydir. 40 sene eylemsiz duracaksınız, tamamını sempatiye ayıracaksınız, insanların sizi sevmesi ve ilgi göstermesi için çaba sarf edeceksiniz ve 40 sene sonra eyleme geçip bir devleti ele geçirmeye çalışacaksınız. Bu çok zor bir süreç. Bunu becerebilen adamın o adam olduğunu hiç aklınız kesiyor mu? Bunun arkasında hiçbir uluslararası yapılanma olmadan mümkün mü böyle bir şey?” şeklinde konuştu.

Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen terör saldırılarının bölgede güçlü bir Türkiye olmasını istemeyen dış güçlerce gerçekleştirildiğini belirten Milletvekili Gider, Türkiye’nin yeniden düzenlenen Ortadoğu masasında istenmediğini ve bundan dolayı Türkiye’ye saldırıldığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut sistemde yönetilebilir olmadığı için sistem değişikliğine gitmek istediklerini işaret eden Milletvekili Ayhan Gider, bu sistem değişikliğinin AK Parti’yi ilgilendiren bir sistem olmadığını tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir sistem olduğunu vurguladı.

Referandumda kullanılacak evet ya da hayır oylarının kendileri için daima kutsal olduğunun altını çizen Milletvekili Gider, gençlerden kendi aralarında anayasa maddelerini tartışırken sertlikten kaçınmaları ricasında bulundu.

Öğrencilerin yeni anayasa paketi ve sistem değişikliğine yönelik sorularını cevaplayarak öğrencilerin aydınlanmasına yardımcı olan Milletvekili Gider’e sorulan sorular kadar Milletvekili Gider’in verdiği cevaplarda alkış yağmuruna tutuldu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.