Son güncellenme :12.04.2017 16:23

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Gider ; “Partili Başbakan var da Cumhurbaşkanı neden olmasın”

12.04.2017 Çar, 16:23

Referanduma sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, muhalefetin partili Cumhurbaşkanı eleştirilerine yanıt verdi.

Referandum süreci boyunca muhalefetin partili Cumhurbaşkanı olursa tek adamlık olur  söylemlerine karşı değerlendirme yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider:” Hükümetin başında bulunan Başbakan’da partili değil mi? Başbakanın partili olmasını kabul ediyorsunuz da Cumhurbaşkanının partili olmasını neden kabul etmiyorsunuz” dedi.

Her vatandaşın istediği takımı tutmaya, şarkıyı türküyü söylemeye, partiye gönül vermeye hakkı olduğunun altını çizen Milletvekili Gider:” Cumhurbaşkanı da bu memleketin vatandaşı değil mi. Sevdiği türküyü de, partiyi de söyler. Zaten herkesin bildiği yasayla sabit hale gelmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Muhalefete  “Eski sistemde bir Başbakan partili olmuyor mu?” sorusunu soran Milletvekili Gider  “Ama Başbakan herkese eşit hizmet götürmek zorunda” dedi.

Ülkede her görüşten vatandaşın olması gerektiğini söyleyen Milletvekili Gider sözlerini şöyle sürdürdü:” Daha önce vatandaşlara hizmet nasıl götürüldüyse yeni sistemde hizmetler daha da süratli götürülecek”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.