Son güncellenme :03.10.2016 7:33

Anasayfa > GÜNCEL, SAĞLIK > Kaybolan Engelliler ‘Sevgi İzi’ Sayesinde Bulunacak

03.10.2016 Pts, 7:33

Kaybolan Engelliler ‘Sevgi İzi’ Sayesinde Bulunacak

 

Çanakkale’de kaybolan engelliler kollarındaki “sevgi izleri” sayesinde bulunacak.

 

Çanakkale’de, kendini ifade edemeyen engellilere verilecek numara sayesinde kaybolduklarında bulunmalarını sağlayacak “Sevgi İzi” projesi kapsamında, bir engelli çocuğa dövme yapıldı.

Televizyon programcısı Müge Anlı tarafından başlatılan projeyle, kendini ifade edemeyen engelliler ve alzheimer hastalarının kollarına numara yazılıyor. Bu sayede kaybolduklarında bulunmaları sağlanacak.

‘Sevgi izi’ projesi Çanakkale’de de sürüyor. Otizm hastası zihin engelli 11 yaşındaki Alpaslan Ünal’a dövme yapıldı. Alpaslan Ünal’ın annesi Keziban Ünal, “Allah korusun, çocuğum kaybolursa, bulanlar kolundaki numarayı emniyete bildirecek. Bunun için koluna dövme yaptırdık” dedi.

Sevgi izi projesinin Çanakkale sorumluluğunu üstlenen Saliha Kıran, “Rehabilitasyon merkezleriyle işbirliği içindeyim. Engelli özel çocuklarımıza ücretsiz olarak bu dövmeleri yaptırıyoruz. Bundan başka alzheimer hastası olan yaşlılarımıza da bu hizmeti vereceğiz. Asla ücret ödemeyecekler. Ben engelli ailelerini bu projeye katılmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

02102016_3_0002

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.