Son güncellenme :15.02.2018 9:51

Anasayfa > EKONOMİ, GÜNCEL > Kaymakam Tuna’dan Üvecik ve Uluova Süt Çiftliğine Ziyaret

15.02.2018 Per, 9:51

Kaymakam Tuna’dan Üvecik ve Uluova Süt Çiftliğine Ziyaret

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna Üvecik Köyü ve Uluova Süt Ticaret Şirketinin tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Tuna köy ziyaretleri kapsamında geldiği Üvecik köyünde vatandaşlarla bir araya geldi ve köyde faaliyet gösteren ve bölgenin en büyük Süt üretim tesisi olan Uluoava Süt Ticaret Şirketinin köyde bulunan tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Tuna’ya berberinde İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb.Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Eren ile müdürlükte görevli personel eşlik etti. Kaymakam Tuna ve beraberindekiler köye gelişinde Muhtar Tuncer Şaşkın karşıladı.

Kaymakam Tuna köy kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Tuna burada vatandaşlarla sohbetlerinde onların istek ve dileklerini dinleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Kaymakam Tuna ve beraberindekiler daha sonra Uluova şirketinin tesislerini ziyaret etti. Burada şirketin İşletme Genel Müdürü Mesut Buran tarafından karşılanan Kaymakam Tuna’ya tesisin işleyişi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Yapılan bilgilendirmede tesisin 2.500 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olduğu ve şuan da 2.390 büyükbaş hayvanın bulunduğu belirtilirken, bu büyük hayvanlardan 1.100 tanesinin sağıldığı ve günlük süt üretim kapasitesinin 45. 000 kg. olduğu ifade edildi. Yapılan bilgilendirmede 863.000 metrekare arazi içerisinde faaliyet gösterildiği, yöreye yakın bölgede 4.500 dönüm arazi içerisinde 120 üretici ile sözleşmeli tarımın yapıldığı belirtilirken, tesiste bölge insanlarından 75 kişinin çalıştığı ve bu çalışanlar için günde 3 servisin hizmet verdiği ifade edildi.

Kaymakam Tuna ve beraberindekilere daha sonra İşletme Genel Müdürü Mesut Buran tarafından tesissin gezisi yapılarak incelemelerde bulunuldu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.