Son güncellenme :12.03.2017 15:34

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Kepezde Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri Hizmete Açıldı

12.03.2017 Paz, 15:34

Kepez Belediyesi, Bebek Bakım ve Emzirme Kabinini 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde hayata geçirdi.

Kepez Beldesi’nde, Belediye Hizmet Binası karşına ve Hamidiye Mahallesi İrtibat Bürosu yanına yerleştirilen Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri halkın hizmetine açıldı.

Açılış için kabinin bulunduğu Kepez Belediyesi Meydanında bir tören düzenlendi. Törene Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Proje sorumlusu,22. Dönem Ak Parti  Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, Kepezli anneler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan 22. Dönem Ak Parti  Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, pozitif ayrımcılık yasasının bir ayağı olan bebek emzirme kabinlerinin gerekliliğinden bahsetti.

Konuşmaların ardından Kepez Belediye başkanı Ömer Faruk Mutan; Kepez’de hayata geçen bebek bakım ve emzirme kabini ile ilgili desteklerinden dolayı Proje sorumlusu,22. Dönem Ak Parti  Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu’na plaket takdiminde bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ‘Bebek Bakım ve Emzirme Kabinlerinin halkımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

Kabinlere girişler şahsa tahsis edilen özel bir kart sistemi ile yapılacak. Anneler, kabinleri kullanmak için gerekli olan kart başvurularını Kepez Belediyesine yapacak. Türkiye’de de hangi noktada bebek emzirme kabini varsa oralara da bu kartlarla girebilecek olan anneler, çocuklarını rahatlıkla emzirebilecek ve çocuklarının bezlerini burada değiştirebilecekler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.