Son güncellenme :20.12.2016 20:26

Anasayfa > EKONOMİ, GÜNCEL > KONCA’DAN ŞOFÖR ESNAFINA KOSGEB ÇAĞRISI

20.12.2016 Sal, 20:26

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, 21 Aralık Çarşamba günü sona erecek KOSGEB Başvuruları ile ilgili esnaf ve sanatkarlara çağrıda bulundu.

Konca 19 Aralık Pazartesi günü başlayan ve 21 Aralık Çarşamba günü sona erecek olan KOSGEB kredisi hakkındaki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“50 bin TL üst limitli 12 ay ödemesiz geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olarak KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği için başvuru 19 Aralık 2016 Pazartesi günü başlayıp, 21 Aralık Çarşamba günü saat 00.00’da sona erecektir. Kredi başvuruları için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresi kullanılabilecektir, işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması ve KOBİ Beyannamesinin güncel olması gerekmektedir.

Kayıt ve güncelleme işlemleri; kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edecektir. Kredi onaylanma sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik söz konusu olmamakla birlikte başvurular tamamlandıktan sonra sistem; işletmeleri değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre belirlenen il kotaları çerçevesinde sıralayacaktır. Bu aşamada işletmelerin KOSGEB Müdürlüklerine bizzat başvurmasına gerek bulunmamaktadır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.