Son güncellenme :30.01.2017 17:38

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Küçükkuyu’da Sel Felaketi Yaşayan Esnafa Müjde

30.01.2017 Pts, 17:38

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Ayvacık ilesine bağlı Küçükkuyu beldesine pazartesi günü 300 bin lira gönderileceğini ve sel felaketi yaşayan esnafa dağıtılacağını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ayvacık belediye başkanı Mehmet Ünal Şahin, Küçükkuyu belde başkanı Hüseyin Çalışkan, Ayvacık ilçe başkanı Halil İbrahim Engin  ile birlikte Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu Beldesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Turan ve Vali Tavlı ilk olarak Belde Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Cengiz Balkan ile görüştü. Makamda Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ‘den yaşanan sel felaketi,  Beldede  zarar gören esnaf ve vatandaşlar hakkında bilgi aldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan “Küçükkuyu Beldemiz Çanakkale’mizin en güzel beldelerinden bir tanesi Meclis çalışması yaparken Sel felaketini öğrenmiştim öncelikle başta Belediye Başkanı olmak üzere Küçükkuyu halkına geçmiş olsun diyorum. Bu felaketin en güzel tarafı kimsenin ölmemesi ve zarar görmemesi yaralımız ya da ölümüz olmamasıydı  üzüntümüz başka olacaktı.  O zamanda çalışmalarımız yoğun olmasına rağmen gerek belediye Başkanımız gerekse Belde Başkanımızdan süreç ile ilgili bilgileri aldık. Sürecin en iyi tarafı kimsenin can kaybının olmaması fakat maddi sıkıntımız var. Devletin de bu tür konular için var olduğunu biliyoruz. Valimizin ve Belediye başkanımızın hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin oluşan enkazı ortadan kaldırması için yaptıkları çalışmalar önemlidir. Biz Ankara’da Başbakan yardımcımız Veysi Bey ile AFAD’la da görüştük çok kısa bir sürede 200 bin TL’nin buraya getirilmesini sağladık bunun 130 bin lirası altyapı çalışmaları için kullanılacaktır.  70 bin lirası da emniyetimize aktarılması için imkan sağlandı. Teknik ve mevzuat açısından o paranın esnafa verilme imkanı yok, bu para altyapı için geldi. Esnafa para verilememesinden kaynaklı sorunun aşmak için Başbakan ile görüşme imkanımız oldu ve yeni bir haber olarak aktarıyorum 300 bin tele Pazartesi gelecek ve esnafımıza dağıtılacak” dedi.

Vali Orhan Tavlı ise yaptığı açıklamada “ Sel felaketinin ardından yaralar sarıldı ve sarılmaya da devam ediyor başka ihtiyaçlar olursa yapmaya devam edeceğiz. Ben burada yaşanan beraberlikten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum zor günde birlik beraberliği sağlandı sayın vekilim sizlere çok teşekkür ediyor sayın başbakanımız, hükümetimize en derin şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.