Son güncellenme :25.03.2017 17:15

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Milletvekili Gider, Ezine’de

25.03.2017 Cts, 17:15

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ezine ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ezine’de  Belediye Başkanlığı, AK Parti İlçe Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Ezine Muhtarlar Derneği Başkanlığı ile Ezine Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Ezine’ye gelişinde Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İlçe Başkanı Fırat Akgün, İl Genel Meclis Üyesi Bahri Uysal tarafından karşılanan Gider ilk olarak Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Gider ziyaretinde Babaoğlu’ndan ilçede yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ve projler hakkında bilgi aldı. Gider burada yaptığı açıklamada, Ezine’de AK Parti’li Belediyecilik anlayışı ile birlikte hızlı bir gelişme gözlendiğini belirterek, “İnşallah kısa zamanda alt yapısı tamamlanmış, modern ve yaşanbilir bir Ezine’ye kavuşacağız. Gıda OSB’nin yapılmasıyla birlikte Ezine’de büyük bir istihdam sağlanacak, üreticimiz, köylümüz, çiftçimiz, esnafımız çok daha fazla gelir elde etmeye başlayacak, Ezine’miz büyük bir kent olma yolunda hızla ilerleyecektir” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yılmaz Konca ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek şoför esnafının dertlerini dinledi. Kamyoncu esnafının ticari akaryakıt taleplerini dinleyen ve esnafın teknelere ucuz mazot var ancak kamyonculara ucuz mazot yok eleştirilerine cevap veren Milletvekili Gider, bu eleştirilerin doğru bir örnek olmadığına inandığını söyledi.

Milletvekili Gider:“ Buradaki amaç ticari gemilere mazotun indirimli olmasıdır. Çünkü gemiler tankerden alıyor mazotu. Ben burada bu indirimi yapmazsam adam uluslararası denize de çıksa bir başka tankerden alabiliyor mazotunu, gemicilik yerel bir iş değildir” dedi.

Kendilerinin iktidara geldiği zaman Türk bandıralı gemi kalmadığının altını çizen Milletvekili Gider:“ Gemide mazotun kontrolü çok kolay. Verdiğin zaman uzaydan bile takip edebiliyorsun ancak karada çok kolay bir şey değil” şeklinde konuştu.

Milletvekili Gider, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Odası ziyaretinin ardından Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özkan ile Ezine Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Erişken’i ziyaret etti. Gider daha sonra yeni AK Parti binasını ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ileterek, burada İlçe Başkanı Fırat Akgün’den seçim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Milletvekili Gider, Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Şule Özer’i ziyaret ettikten sonra Ezine programını tamamladı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.