Son güncellenme :18.11.2017 11:40

Anasayfa > EĞİTİM, GÜNCEL, SİYASİ > Online Eğitim Projesi Okulistik Öğrencilere Ulaştırıldı

18.11.2017 Cts, 11:40

Kepez Belediyesi Online Eğitim Projesi olan Okulistik öğrencilere ulaştırılmaya başlandı.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan,  Atatürk İlkokulu ve Hüseyin Akif Terzioğlu İlkokulu’nun Okulistik üyeliklerini teslim ederek, 1450 öğrenciye başarı dileklerini ileti.

İnternet üzerinden ulaşılan bir eğitim ve öğrenme platformu olan Okulistik, İlkokul 1. sınıftan 4. sınıfa kadar öğrenciler, aileleri, ilk ve ortaokullarda görevli öğretmenler ve eğitim yöneticilerince kullanılıyor. Okulistik’te Akıllı E-Kitaplar, Çalışma Kağıtları, Eğitsel Oyunlar, Online Değerlendirme Sınavları, Sesleri Konu Anlatımları ve  Konu Testleri gibi eğitim içerikleri mevcut. İçerikler, Türkiye’deki tüm okullara dağıtılmış ders kitaplarının konu ağaçlarına uyarlanabilen bir yazılımla yönetiliyor ve her geçen yıl daha da  geliştirme çalışmaları devam ediyor.

Kepez Belediye Başkanı Mutan, “ Kepez Belediyesi olarak, eğitime ve siz değerli öğrencilerimize büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle; sizlerin nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak yetişmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, Belediyemizdeki eğitim faaliyetlerine büyük destek veriyoruz. Bunun için okuldaki derslerinize yardımcı olması amacıyla, yeni ilköğretim programları ile uyumlu sesli ve görüntülü konu anlatımlarının, konu testlerinin, eğitsel oyunların, online değerlendirme sınavlarının, e-kitapların bulunduğu, gençlerimizin ücretsiz üyelik sistemiyle yararlanabileceği çağımızın gerektirdiği Online Eğitim Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projenin tüm öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.