Son güncellenme :11.04.2017 4:54

Anasayfa > GÜNCEL > Polis Teşkilalatının Kuruluş Yıldönümü Ezine’de Kutlandı

11.04.2017 Sal, 4:54

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ezine’de’de tören düzenlendi.

Ezine Atatürk Anıtı ve Parkı’nda gerçekleştirilen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, “Kendisini vatanına, milletine, bayrağına adamış, gece gündüz ayırmadan can siperhane görev yapan bu şerefli teşkilatın bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. 172 yıldır olduğu gibi bundan sonrada vatanının, milletinin ve onun kutsalının hizmetkarı olan bu teşkilat Allah bu millete ömür verdikçe var olacaktır.

Vatanımıza, milletimize ve onun kutsallarına yapılan her saldırıda bu toprakların öz evladı olan polisler bedenlerini siper ederek, alçakların, hainlerin emellerine ulaşmasına izin vermeyecektir. Bunu 15 Temmuz gecesi herkes görmüştür. Topraklarımız altındaki yüzlerce şehidimiz bunun en büyük delilidir. Milletimizin hiçbir endişesi olmasın. Toprak altındaki silah arkadaşlarına kavuşma arzusunda binlerce yiğit Türk Polisi milletinin hizmetinde olacaktır.

Bu duygularla aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, ettiğimiz yeminin farkında olarak dimdik ayakta ve milletimizin yanında olduğumuzun bilinmesini isterim. Allah bu milleti ve onun silahlı gücü Polisini korusun” dedi.

Tören konuşmanın ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.