Son güncellenme :04.07.2017 17:06

Anasayfa > GÜNCEL, SANAT, SPOR > “RALLY TROİA” Yarışının Kazananları Kupalarını Vali Orhan TAVLI’dan Aldı

04.07.2017 Sal, 17:06

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın 4. yarışı olan “RALLY TROİA” da dereceye giren sporcular ödüllerini Vali Orhan Tavlı’dan aldılar. 

2018 yılının TROİA yılı olması nedeniyle  “RALLY TROİA” ismi verilen “4. Uluslararası Rally Troia” yarışında dereceye giren sporcular Çanakkale Valiliği önündeki Truva Atı’nın bulunduğu alanda düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile yarışmaya katılan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi birinciliği kazanırken, BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikinciliği kazandı. RALLY TROİA yarışmasında üçüncülüğü ise yine BC Vision Motorsport  takımdan Uğur Soylu ve Aras Dinçer kazandı.

30 Haziran-02 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilen 75 otomobil, 150 yerli ve yabancı sporcunun katıldığı  “RALLY TROİA” yarışında ERT-2 birinciliğini Gürcistan’dan katılan Plamen Staykov-David Kvaratshelia kazanırken, Ahmet Burkay-Burak Akçay ekibi de ERT-3 birinciliğini kazandı.

Genç pilotların yer aldığı ERT-J sınıfının birincisi Ford Motorsport takımından Ford Fiesta R2T ile Emre Hasbay olurken, kadın pilotlar birincisi Bulgar sürücü Viktoria Garkova ve kadın co-pilotlar birincisi de GP Garage My Team’den Peugeot 207 S2000 Nehir Yılmaz oldu. 8 özel etaptan oluşan 490 km.lik Rally Troia’da Sınıf 3 birinciliğini Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol kazanırken, Historic rally klasmanında Parkur Historic takımından Ford Escort MK2 ile Engin Kap-Özden Yılmaz birinciliğin, Fiat 131 ile Levent Gür-Oytun Albayrak ikinciliğin ve Opel Ascona 200 ile Orhan Zümrüt-Macit Gür üçüncülüğün sahibi oldular.

Fiesta Rally Cup’ta Ford Fiesta R2 ile Cem Alakoç-Yusuf Çelik ilk sırayı elde ederken, Hyundai Racing Trophy birincisi Hyundai i20 Coupe ile Bulgar ekip Denis Stanchovski-Mladen Karchev oldular.

Renç Koçibey Ralli Kupası’nda ise Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol genel klasman ve kategori 2 birinciliğinin sahibi olurken, Erkan Yanıkoğlu-Bora Yılmaz ikinciliği ve Kateori 4 birinciliğini, Orçun Nural-Orkan Gökşen üçüncülüğü kazandılar. İzmir’den Fiat Palio ile İsmail-İbrahim Cabacı kardeşler kategori 1 birinciliğinin sahibi olurken, Kocaeli’den Armağan Ateş-Hasan Hasanoğlu kategori 3 birinciliğine uzanan ekip oldular.

Ödül töreninde Eskişehir Otomobil  Sporları Kulüp Başkanı Nevzat Aslan tarafından Vali Orhan Tavlı’ya,  RALLY TROİA yarışına vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.