Son güncellenme :15.04.2017 5:15

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Turan Bozcaada’ya Çıkarma Yaptı

15.04.2017 Cts, 5:15

Turan ; “Bozcaada bizim en özel yerlerimizden birisi köyü olmayan tek ilçe”

Referandum çalışmaları kapsamında Bozcaada’da bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Bozcaada Kaymakamlığını ziyaret etti ve  AK Parti İlçe Başkanlığının açılışını gerçekleştirdi.

Öğretmen evi için müjdeyi veren Turan, “Bozcaada bizim en özel yerlerimizden birisi köyü olmayan tek ilçe Türkiye’de. Sahili ve tarihi dokusuyla çok özel bir mekan. Bugün Bozcaada’mızı adım adım geziyoruz. Kaymakam beye uğradık. Sorunları dinledik. Hemen yan tarafta eski adliye binası diye bilinen kullanılan bir büyük mekan var. Bu mekan boş ve atıl duruyordu. Boş ve atıl olarak duran binanın vali bey ve kaymakam beyle görüşerek biran önce restorasyonu yapılarak yeni sezona öğretmen evi olarak hazırlanmasını sağlayacağız. Çünkü Bozcaada’nın en büyük sorunlarından birisi kamu görevlilerinin lojmanı olmaması, kalacak yeri olmaması. O öğretmen evinin tüm kamu görevlileri için bir lojman görevi görmesi dolayısıyla burada ki kamu hizmetlerinin daha rahat sağlanmasına katkı sağlayacak bir mekan olacak” dedi.

Bozcaada Kaymakamı Mustafa Akın, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve partililerle birlikte Rum mezarlığını ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan” Biliyorsunuz Bozcaada bizim en özel yerlerimizden birisi köyü olmayan tek ilçe Türkiye’de. Sahili ve tarihi dokusuyla çok özel bir mekan. Rum mezarlığındayız. Çanakkale savaşlarında bu vatanın birliği için, beraberliği için, çocuklarımızın geleceği için Kürdü, Türkü, Lazı beraber savaştı derken daha başka bir başlık açıyoruz. Hıristiyanlarda, Rumlarda bizimle beraberdi. Bu ülkeyi biz beraber kurduk, beraber yaşayacağız. Biz daha önce buraya geldiğimizde Çanakkale Gazisi olan Yüzbaşı Sokratın mezarının olmadığını ve çok kötü bir durumda olduğunu gördük. Bunu o zaman Vali ve Kaymakamımızla görüşmüştük ve özel idare kaynağıyla mezarının toparlanmasını, düzenlenmesini sağlamıştık. Bugün, gelmişken ziyaret etmeyi bir görev bildik. Bu gaziler bizim gazilerimiz. Bugün Türk ordusunda savaşan, Çanakkale’de büyük emek veren Yüzbaşı Sokrat İncesu’nun mezarındayız” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.