Ezinetürk
Ezinetürk
Haberler> > Turan Ezine’de “Bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi kötü bir karikatürüdür”

Turan Ezine’de “Bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi kötü bir karikatürüdür”

Turan Ezine’de “Bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi kötü bir karikatürüdür”

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Ezine ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte oldu.

Bir kısmı basına açık olan toplantıda bir konuşema yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Bazı partilerin, vakıfların, derneklerin Afrin’le ilgili operasyona dil uzatması bizi incitiyor” dedi.

Turan konuşmasının devamında şunları ifade etti. “Oysa bizim bayrak, güvenlik, devlet ortak değerlerimiz. İsteriz ki onlarda bu konuda hassas olsunlar. Biz Afrin’e girerken ÖSO diye ifade edilen Suriye’de ki muhaliflerle ittifak ederek bu adımı attık.

Suriye’de savaşmayıp Türkiye’ye gelince CHP diyor ki Türkiye’ye niye geldiniz. Yahu savaşıyor, bu sefer diyor ki sen teröristsin ne işin var orada.

Bu kavgaya, mücadeleye beraber omuz verdi. Biz takdir beklerken eleştiriyle karşılaştık. Bakın ÖSO’ya bugün terörist diyen bir Esad’ın kendisi, İki PKK’nın kendisi bir de üzülerek söylüyorum ki CHP var. Olur mu ama oldu. Dünyada hiç kimse Amerika’sı Rusya’sı dahil ÖSO’ya terörist demiyor. Zaman zamanda toplumdan korktuğu için de destek yapıyormuş gibi gösteriyor. Ama tutamıyor ki partisini bir bakıyorsun bir toplantıda bir genel başkan yardımcısı bir toplantıda başka bir televizyonda başka birisi ‘YPG ülkesi için savaşan bir ordu’ ‘ÖSO bir terör örgütü’ diye konuşma yapıyor.  Ezine’de ki bu güzel toplantı vesilesiyle CHP’ye seslenerek kendinize gelin diyorum. ÖSO’yla ilgili duruşunuzu düzeltin, düştüğünüz yer durduğunuz yer maalesef Esad’in PKK’nın PYD’nin yanı haline geliyor.

“CHP, HDP’nin kötü bir taklidi, kötü bir karikatürüdür”

Bizim bildiğimiz CHP Mustafa Kemal’in CHP’sidir. Devletçidir, ulusalcıdır, milliyetçidir. Nerede devletçilik kaldı mı devletçilik. Adamın altı okundan bir tanesi devletçilik. İstanbul il başkanını gördünüz katil devlet diye slogan atıyor. Nasıl devletçilik. Diğeri milliyetçilik, milliyetçilik mi kaldı CHP’de oklar düşmeye başladı. Ya okların adı değişiyor, ya kendileri düşüyor. İstiyoruz ki CHP’nin kendi esas seçmeni Mustafa Kemal’i seven ülkesini seven milletini seven seçmen bu işe sahip çıksın ama maalesef parti çok fazla dönüştürüldü. Kılıçadaroğlu’ndan sonra şu mezhepten şu memleketten  olmayan hiç kimse yönetici olamaz hale gelmeye başladı. İstanbul il başkanının adını sileyim okuyalım size yazdıklarını HDP’nin başkanı dersiniz. Hiç akla CHP gelmez ama yeni CHP bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi kötü bir karikatürü” dedi.

Turan daha sonra Cuma Namazını Ulu Camiinde kılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Etiketler:
  • Yorum ekle

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
Etiketler Abdullah Deniz Ahmet Erişken Ahmet Nuyan AK Parti AK Parti Grup Başkanvekili ALADDİN DEMİR Ali Kahraman Anıl Kahraman Anıl Kahrıman ASAYİŞ Ayhan Gider Ayvacık Belediyesi Bülent Turan Cahit Özer Deve Ereğli Ticaret Borsası Esnaf Sofrası ezine Ezine Belediyesi Ezine Deveciler Derneği EzineKöy İdarleri ve Muhtarlar Derneği Ezinespor Ezine Ziraat Odası Ezine Şoförler Odası EZİNE BİRLİK MİNİBÜSLERİ EZİNE YAĞLI TOHUMLAR KOOP. Geyikli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Gökhan Bayram Haluk Babaoğlu Havut Hayırı Kütüphane Mehmet Ünal Şahin Mevlid Kandili MHP Çanakkale Niyazi Tunçal Travel Turkey İzmir Fuarı TUNCER ŞAŞKIN YAHYA KESKİN Yılmaz Konca Çan Çanakkale Çanakkale Güç Birliği Platformu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Ticaret Borsası ÇOMÜ