Son güncellenme :10.03.2018 18:21

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Turan, İslamköy’de Bulunan Süleyman Demirel Müzesizi Gezdi

10.03.2018 Cts, 18:21

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale milletvekili Bülent Turan, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına yapılan memleketi Isparta İslamköy’de bulunan müzeyi ziyaret etti.

Süleyman Demirel’in İslamköy’de bulunan kampüs şeklinde ki müze içerisinde siyasi hayatı boyunca gittiği yerleri gösteren fotoğraflar, kendisine takdim edilen hediyeler, Süleyman Demirel’in adeta hoşgörü yanını ön plana çıkaran karikatürler ve kendisine ait kıyafetler yer alıyor. Aynı zaman da müze, Süleyman Demirel’in 9.Cumhurbaşkanı olmasından dolayı 9 kubbeden oluşmaktadır.

Ziyaret hakkında düşüncelerini açıklayan Turan, “12.Başbakanımız, 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in memleketi İslamköy’de bulunan müze adeta bizlere kendisinin kısa bir özetini sunmaktadır. Bir kampüs ortamı içerisinde bulunan bu müze içerisinde doğduğu ev ve aile bireyleri anısına yapılan ayrı ayrı binalar bulunmaktadır. Türk siyasi tarihinin dönüm noktalarına şahitlik eden Sayın Demirel’in hayatı bir dönem Çanakkalemizin Lapseki İlçesinde de geçmiştir. Siyasi burhanın yaşandığı 12 Eylül döneminde Zincirbozan’da tutulan Demirel’in burada anılarına rastlamak mümkün. Ülkemize hizmet eden 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i tekrar rahmetle anıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.