Son güncellenme :20.10.2017 7:44

Anasayfa > GÜNCEL, SİYASİ > Turan “Muhtarlar, Birer Hizmet Elçisidir”

20.10.2017 Cum, 7:44

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Muhtarlar, yerel yönetimlerin en önemli aktörleridir. Köylerimizin ve mahallelerimizin birer hizmet elçisidir”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, ‪19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Muhtarlığın önemine vurgu yapan Turan, muhtarlar hizmet elçisidir ifadesine yer verdi.

Turan, “Bugün, ‪19 Ekim Muhtarlar Günü. Muhtarlarımız, yerel yönetimlerin en önemli aktörleridir. Köylerimizin ve mahallelerimizin birer hizmet elçisidir. Aradan geçen yıllara rağmen demokrasinin önemli ve güçlü makamıdır. Hizmet ve siyasetin buluştuğu yerel kurumlardır. İktidara geldiğimiz 16 yıllık zaman diliminde muhtarlarımızın özlük haklarında reformlar hayata geçirdik. Maaşları 14 kat arttırdık. Sigorta primlerine düzenleme getirerek devletimiz tarafından karşılanması sağlandı. Millete hizmetin en önemli ayağı olan muhtarlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmek için çaba sarf ediyoruz. Başta Çanakkale’mizde bulunan ve ülkemizde görev yapan 50 binden fazla muhtarımızın ‪19 Ekim Muhtarlar Gününü Kutlarım” dedi.

 

????????????????????????????????????

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.