Son güncellenme :08.03.2017 6:22

Anasayfa > GÜNCEL > VURUCU’DAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

08.03.2017 Çar, 6:22

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vurucu mesajında şunları kaydetti.

“Ülkemizde kadınlarımızın toplum içinde önemli görev ve sorumluluklar üstlenmelerine büyük bir gurur ve memnuniyetle tanıklık ediyoruz. Toplumsal, siyasal, sosyal ve kültürel alanlarda kadınlarımız, kendi yerlerini, kendi çabalarıyla çalışarak ve hak ederek kazanmaktadırlar. Sağlık kuruluşlarından yargıya, bürokrasiden üniversitelere, esnaf ve sanatkârdan, sivil toplum örgütlerine kadar her yerde söz sahibi güzide örnekleri görmek mümkündür.

Kadınların kendi ekonomik özgürlüklerini sağlayacakları süreçte desteklemek, onlara kendi çabalarını ortaya koyabilecekleri eşit şartları sağlamak ve kendilerine fırsat tanındığı takdirde, büyük başarıların altına imza atabilecek bilgi, azim ve beceriye sahiptirler.

Bu düşüncelerle, başta Çanakkale’mizin geleceğinin sosyo-ekonomik yönden inşasına kendi çabalarıyla ortak olan kadınlarımız olmak üzere hayatımızın her alanını varlıklarıyla anlamlandıran, değerli ve yaşanabilir kılan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü tüm içtenliğimle kutluyor, kendilerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.